7641076.3.jpg

Interstellar

1 lipca, godzina 21.00

Rok produkcji: 2014
Gatunek: Sci-Fi
Kraj produkcji: Kanada, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 169 min

Gdy okazuje się, że nasz czas na Ziemi dobiega końca, zespół odkrywców wyrusza na najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Badacze podróżują poza granice naszej galaktyki, aby przekonać się, czy rasa ludzka ma szansę przetrwać wśród gwiazd. Dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze.

 

02. Uprowadzona 3.jpg

Klucz do wieczności

8 lipca, godzina 21.30

Rok produkcji: 2015
Gatunek: Thriler, Sci-Fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 116 min

Miliarder Damian Hale sprawuje całkowitą kontrolę nad własnym losem i zbudowaną od zera potężną nowojorską firmą. Gdy dowiaduje się, że ma raka, zdesperowany mężczyzna przystaje na propozycję niejakiego Albrighta, który oferuje mu przeniesienie jego świadomości i umysłu do ciała młodszego o kilka dekad mężczyzny. Damian zyskuje nowe życie. Jego dawna tożsamość zostaje pochowana wraz z byłym ciałem, a zachwycony nowymi możliwościami Damian zaczyna korzystać z uroków życia. Jednak coraz częściej jego myśli zaczynają nawiedzać niepokojące obrazy.

joy.png

Joy

15 lipca, godzina 21.30

Rok produkcji: 2015
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Kmedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 124 min

"Joy" to burzliwa historia rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni czterech dekad, skoncentrowana na życiu jednej dziewczyny, która konsekwentnie dąży do celu. Film oparto na biografii Joy Mangano, gwiazdy telezakupów lat 90. ubiegłego wieku, która wymyśliła mopa, co przyniosło jej fortunę. Dzięki determinacji i wierze w siebie zwyczajna kobieta, samotna matka, staje się milionerką i liderką, zaprowadzając swoisty matriarchat zarówno w rodzinie, jak i w kierowanym przez siebie przedsiębiorstwie.

7531447.3.jpg

Osobliwy dom Pani Pergrine

29 lipca, godzina 21.30

Rok produkcji: 2016
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Kraj produkcji: Belgia, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 127 min

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane "Osobliwym domem pani Peregrine". Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z "osobliwości", którą sam został obdarzony.

Furia

5 sierpnia, godzina 20.30

Rok produkcji: 2014
Gatunek: Dramat, Wojenny
Kraj produkcji: Chiny, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 134 min

Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia, sierżant Wardaddy (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym siłom wroga.

7593592.3.jpg

X-men: Apocalypse

12 sierpnia, godzina 20.30

Rok produkcji: 2016
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 144 min

Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest Magneto. Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven i Profesor X postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga.

7589838.3.jpg

Co ty wiesz o swoim dziadku?

19 sierpnia, godzina 20.30

Rok produkcji: 2016
Gatunek: Komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 102 min

Dick jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii i świeżo upieczonym wdowcem. Jest także dziadkiem Jasona – młodzieńca nudnego jak seks ślimaków. Dick postanawia zrobić z wnuka mężczyznę i zabiera go w podróż w poszukiwaniu utraconego testosteronu. Pomysł jest prosty: zdeprawować chłopaka za pomocą maksymalnej ilości niewiast, a przy okazji samemu skorzystać z ich wdzięków. Jason początkowo opiera się jak może, szczególnie, że już wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu. Dick potęguje jednak swe wysiłki, a że z niejednego pieca chleb jadał, wie, że są takie pokusy, którym nie oprze się nawet święty...

7595552.3.jpg

Sicario

26 sierpnia, godzina 20.30

Rok produkcji: 2015
Gatunek: Dramat, Kryminał
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 121 min

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.