Kinomanom pogoda niestraszna

Za nami pierwszy seans w ramach piątej edycji Pruszkowskiego Kina Letniego! Choć pogoda niezbyt sprzyjała, to prawdziwi kinomani nie dali za wygraną. 26 czerwca frekwencja na pl. Jana Pawła II dopisała.

W miniony niedzielny filmowy wieczór przydał się termos z gorącą herbatą, cieplejszy ubiór, parasol – było dość chłodno i chwilami padał deszcz (wcześniej w regionie przeszła nawałnica). Ale dla miłośników dobrych filmów nie stanowiło to żadnej przeszkody! Na projekcji thrillera „Most szpiegów” pojawili się licznie. Jedni oglądali film Stevena Spielberga pod dachem pałacyku, drudzy pod parasolami, a jeszcze inni „twardo” siedzieli na krzesełkach. Atmosfera jaką wytworzyli nasi kinomani na pl. Jana Pawła II była naprawdę gorąca, a na twarzach wielu z nich gościł uśmiech. Start, mimo pogodowych przeciwności, możemy uznać za bardzo udany!

– Z cukru nie jesteśmy więc się chyba nie rozpuścimy? Pogoda wcale mnie nie zniechęciła, to tylko letnia mżawka. Przyznam, że każdego roku przychodzę na większość seansów Kina Letniego, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego wieczoru, zwłaszcza, że repertuar jest interesujący – mówił po projekcji pan Adam.

Widzowie zebrali się na pl. Jana Pawła II przed pneumatycznym ekranem kinowym o wymiarach 7x4 m. Do dyspozycji mieli 500 krzesełek i 20 leżaków! Prawie wszystkie były zajęte. Jeśli nie byłeś na inauguracyjnym seansie tegorocznego Kina Letniego to nic straconego! Przed nami jeszcze dziewięć hitowych filmów: „Uprowadzona 3”, „Millerowie”, „Więzień labiryntu: Próby ognia”, „John Wick”, „Wolny strzelec”, „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Zanim zasnę”, „Agentka” i „Makbet”.

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym jest Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerami projektu są: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.