Pierwszy seans Kina Letniego!

Szykuje się wielka gratka dla miłośników dobrego kina. Już dziś, w sobotę 30 czerwca, wystartuje Pruszkowskie Kino Letnie, a na ekranie zobaczycie wielokrotnie nagrodzony film „La La Land”.

Na wstępie przypominamy, że tegoroczne projekcje odbędą się w Parku Kościuszki. W tej malowniczej scenerii będziecie mogli oglądać filmowe hity na dużym pneumatycznym ekranie – wymiary 14 m x 8 m. W czerwcu i lipcu seanse pod chmurką będą odbywać się o godz. 21.30.

W sobotę startujemy z filmem „La La Land”, który zdobył 43 nagrody i 46 nominacji. Opowiada on o historii Sebastiana (Ryan Gosling), jazzowego pianisty oraz młodej aktorce o imieniu Mia. Mężczyzna zakochuje się w niej i jak się okazuje ze wzajemnością. Miłość daje im siłę. Razem zaczynają wreszcie robić to, co kochają. Ale kiedy ich kariery rozwijają się, brakuje czasu dla ich związku i sił dla siebie nawzajem. Pytanie czy uda się ocalić to uczucie, a przy tym nie zrezygnować z marzeń? Tego dowiecie się podczas seansu Pruszkowskiego Kina Letniego.

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. Sponsor główny: Atrium Reduta, Partnerzy: UTH, Factory, Akademia Sztuki Piękna, Zapieksy Pruszkowskie, Galeria Style. Patroni medialni: Gazeta WPR, WPR24.PL, Tel-Kab.

Start: 30 czerwca, godz. 21.30.
Miejsce: Park Kościuszki w Pruszkowie.

Kino Letnie w tym roku w Parku Kościuszki

Tego żaden miłośnik kina nie może przegapić. Pruszkowskie Kino Letnie startuje 30 czerwca, a na widzów czeka w tym roku aż dziewięć gorących tytułów.. 

Pruszkowskie Kino Letnie to już stała wakacyjna atrakcja. W tym roku widzów zapraszamy do Parku Kościuszki, gdzie w malowniczej scenerii będzie można oglądać kinowe hity na pneumatycznym ekranie o wymiarach 14 x 8 m. Na widzów jak zawsze będą czekać wygodne leżaki i krzesełka. 

W czerwcu i lipcu seanse po chmurką będą rozpoczynać się o 21.30 a w sierpniu i we wrześniu godzinę wcześniej – o 20.30. Na projekcje warto zabrać najbliższych i przyjaciół. Przyda się również koc. Emocje w sobotnie wieczory zagwarantują filmy z naszego repertuaru. 

Jak prezentuje się lista filmów przygotowanych na tegoroczną edycją Pruszkowskiego Kina Letniego? Inauguracyjny pokaz odbędzie się już 30 czerwca, a na ekranie zobaczymy obsypany nagrodami film „La La Land”. Piękna muzyczna opowieść o pogoni za marzeniami i wielkiej miłości. Czy można mieć obie te rzeczy na raz?

„La La Land” to jednak tylko przedsmak tego co czeka widzów na pokazach Pruszkowskiego Kina Letniego. W repertuarze znalazły się również: „John Wick 2”, „Złe Mamuśki”,„Transcendencja”, „Iluzja 2”, „Przełęczy ocalonych”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”,  „Snowden” i „Nerve”. Uwaga! Należy pamiętać, że wyjątkowo 7 lipca nie odbędzie się żaden seans.

Pruszkowskie Kino Letnie to wakacyjna propozycja dla osób w różnym wieku. Gorący klimat, paczka znajomych, niezapomniane chwile spędzone we wspólnym gronie... Czego chcieć więcej? Nie ma się nad czym zastanawiać! Poza tym nie musisz kupować biletu, ani martwić się o miejsce. Gwiazdy na niebie i na ekranie, czy to możliwe? Tak!

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. Sponsor główny: Atrium Reduta, Partnerzy: UTH, Factory, Akademia Sztuki Piękna, Zapieksy Pruszkowskie, Galeria Style. Patroni medialni: Gazeta WPR, WPR24.PL, Tel-Kab.

Repertuar:
30 czerwca  – La La Land
14 lipca – Snowden
21 lipca – Złe mamuśki
28 lipca – Transcendencja
4 sierpnia – Iluzja 2
11 sierpnia – Przełęcz ocalonych
18 sierpnia – 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach
25 sierpnia – John Wick 2
1września – Nerve

„Zanim zasnę” w strugach deszczu

Mimo strug deszczu na pokazie Pruszkowskiego Kina Letniego widzów nie zabrakło. Blisko stu wytrwałych amatorów dobrych filmów obejrzało w minioną niedzielę wciągający thriller „Zanim zasnę”.

Christine (Nicole Kidman) budzi się obok mężczyzny. Nie wie gdzie jest i co się z nią dzieje. Taka sytuacja powtarza się każdego dnia. Co się stało Christine? 10 lat wcześniej miała wypadek. Teraz każdego ranka budzi się pozbawiona wspomnień. O tym kim jest przypominają jej zdjęcia i karteczki z opisami. Tylko czy historie wpajane przez bliskich i nią samą są prawdą? Christine zaczyna prowadzić wideodziennik, w którym opisuje otaczający świat. Jednak jej „zapiski” odbiegają od tego, co słyszy od męża (Colin Firth). Kobieta postanawia odkryć prawdę o swojej przeszłości.

To właśnie ten intrygujący thriller psychologiczny przyciągnął widzów Pruszkowskiego Kina Letniego. Mimo deszczu blisko sto osób obejrzało niedzielny pokaz. Większość z nich oglądała film ze schodów Pałacyku Ślubów. Najwytrwalsi, wyposażeni w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, śledzili akcję filmu siedząc na krzesełkach tuż przed ekranem.

Liczymy na to, że w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) pogoda będzie lepsza i w komfortowych warunkach pozwoli na pl. Jana Pawła II obejrzeć film „Agentka”.

 

Mnóstwo śmiechu na PKL

Mimo długiego weekendu widzów na niedzielnym pokazie Pruszkowskiego Kina Letniego nie brakowało. Tym razem o niepowtarzalną atmosferę zadbali bohaterowie filmu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”

Claude i Marie Verneuil to konserwatywni katolicy. Mają cztery córki, które zaczynają dorosłe i samodzielne życie. Rodzice egzystują w arystokratycznym luksusie i jedyny cel jaki mają to wydać za mąż córki za odpowiednio sytuowanych kawalerów. Jest też warunek – kandydaci muszą być katolikami. Jednak plany sobie, a życie sobie...

Trzy córki znajdują w końcu wybranków serca. Kłopot w tym, że jeden to Arab, drugi to Żyd, a trzeci jest Chińczykiem. Rodzice liczą więc na to, że ostatnia córka znajdzie męża katolika. I faktycznie tak się staje, jest jednak „ale”. Jakie? Mężczyzna jest ciemnoskóry.

Francuska komedia pełna gagów, zabawnych docinek i ironicznych żartów drwiących ze stereotypów przypadła do gustu widzom Pruszkowskiego Kina Letniego. Ci mimo długiego sierpniowego weekendu zjawili się na pokazie ogromną grupą. Plac Jana Pawła II wypełnił się uśmiechami. Wszystko dzięki „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

„Wolny strzelec” trafił w dziesiątkę

Za nami pierwszy sierpniowy pokaz Pruszkowskiego Kina Letniego. „Wolny strzelec” sprawił, że i tym razem widownia kina „pod chmurką” była wypełniona po brzegi.

Historia Loiusa Blooma (Jake Gyllenhall) jest poruszająca. Mężczyzna z zapałem szuka pracy, jest gotów wykonać praktycznie każde zlecenie. Kłopot w tym, że nikt go nie chce. Pewnej nocy przemierzając ulice miasta trafia na wypadek. Chwilę później na miejscu pojawiają się reporterzy. To sprawia, że Lou wpada na pomysł jak zarobić. Zaczyna filmować nocne wypadki i w zamian za wynagrodzenie dostarcza je do mediów lokalnych. Bloom robi wszystko by ujęcia były jak najlepsze. A przesuwanie poszkodowanych na miejscach wypadku to najmniejsze z jego „poprawek”. „Wolny strzelec” pokazuje jak wiele są w stanie zrobić ludzie, by spełnić marzenia w czasach gdy sumienie jest wadą...

I tym razem na Pruszkowskim Kinie Letnim nie zabrakło niezawodnej widowni. W niedzielny wieczór atmosfera na pl. Jana Pawła II była gorąca. – Dawno nie widziałam tak dobrego filmu – mówi Marta. – Choć film prezentuje dość oczywiste fakty o dziennikarstwie, to jest to pokazane w dość ciekawy sposób – dodaje.

„John Wick” przyciągnął tłumy

Widownia na niedzielnym (31 lipca) seansie Pruszkowskiego Kina Letniego wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą znakomitego filmu. Tym razem można było obejrzeć thriller „John Wick”.

Historia „Johna Wicka” z pozoru może wydawać się typową hollywoodzką produkcją o twardzielu wymierzającym sprawiedliwość. Keanu Reeves, który wciela się w postać tytułowego bohatera, idealnie ją zagrał. Facet, który bez skrupułów zabijał na zlecenie, w końcu znalazł miłość i rzucił swój „fach”. Jednak jego ukochana żona umiera, a bohaterowi nie jest dane przeżywanie żałoby w spokoju. Ktoś zabija mu psa (dostał go od żony) i kradnie samochód. Naruszył więc zasady... Za ich złamanie Wick wymierza karę, sprawców czeka śmierć.

Film trzymał w napięciu, a na dodatkowe słowa uznania zasługuje scenarzysta Derek Kolstrad.  Wykreował z Wicka bohatera, z którym widz się utożsamia. Czuje jego ból, rozpacz, gniew i chęć zemsty.

Nic więc dziwnego, że w minioną niedzielę seans filmowy na pl. Jana Pawła II znów przyciągnął widzów. Leżaki i krzesełka szybko wypełniły się po brzegi. Mimo chłodnego wieczoru nikt nie narzekał, bowiem „John Wick” rozgrzał publiczność.

„John Wick” był piątym pokazem w ramach Pruszkowskiego Kina Letniego. Tym samym jesteśmy już na półmetku wakacyjnych projekcji pod chmurką. Na kolejny seans zapraszamy w najbliższą niedzielę. Przypominamy: projekcje w sierpniu startują o godz.20.30! Wstęp na wszystkie projekcje w ramach Pruszkowskiego Kina Letniego jest bezpłatny.

Widzowie przeszli przez „Próby ognia”

W chłodny (jak na wakacje) miniony niedzielny wieczór mieszkańcy Pruszkowa mogli rozgrzać się na kolejnym już seansie Pruszkowskiego Kina Letniego. Akcja filmu „Więzień labiryntu: Próby ognia” spowodowała, że atmosfera stała się gorąca.

Pruszkowskie Kino Letnie co tydzień serwuje kino pełne emocji. Tym razem nie lada gratka czekała na fanów młodzieżowego kina science fiction. Widzowie, nie tylko młodzi, mogli obejrzeć drugą cześć filmu „Więzień labiryntu”. Thomas i jego kompani po wydostaniu się z labiryntu liczyli, że dotarli do świata, w którym nie będą musieli uciekać. Okazało się jednak, że ci, którzy ocalili przyjaciół wcale nie mają tak dobrych intencji jak się początkowo wydawało. Grupa nastolatków z Thomasem na czele musi ponownie uciekać i szukać nowych sojuszników. Kłopot w tym, że nie każdy z przyjaciół Thomasa podziela jego wolę walki o wolność. Zdrajcą okazuje się jedna z najbliższych mu osób – Teresa. Na niedzielnym seansie mimo chłodu był komplet widzów. Przydały się ciepłe bluzy i koce.

Teraz przed miłośnikami dobrego kina chwila wytchnienia. W najbliższą niedzielę 24 lipca seansu pod chmurką nie będzie. Zapraszamy za to do Parku Kościuszki na organizowany przez miasto „Koncert do północy”. Natomiast kolejny seans w ramach Pruszkowskiego Kina Letniego już 31 lipca!

Wstęp na wszystkie projekcje w ramach PKL jest bezpłatny.

„Millerowie” rozbawili do łez

Niedzielny wieczór był pełen emocji. Jedni oglądali w telewizji finał Euro 2016, a drudzy wybrali się na Pruszkowskie Kino Letnie, gdzie czekali na nich „Millerowie”.

Miłośnicy dobrych filmów jak zwykle nie zawiedli. Widownia na pl. Jana Pawła II w trakcie seansu była praktycznie pełna. Tym razem w ramach Pruszkowskiego Kina Letniego zobaczyliśmy komedię kryminalną „Millerowie”. Perypetie tej nietypowej „rodzinki” rozbawiły widzów. I trudno się dziwić, bo jeśli składa się ona z taty dealera narkotyków, mamy striptizerki, syna prawiczka i córki lumpa, którzy nie są ze sobą spokrewnieni i jadą do Meksyku aby przeszmuglować przez granicę narkotyki, to lista komicznych sytuacji musi być długa.

Mimo, że komedia przedstawia obraz „rodziny” z dużym przymrużeniem oka, a dialogi i tematy poruszane przez bohaterów często dotykają delikatnych tematów, to Millerów da się lubić. Zwariowany plan przerzutu przez granicę narkotyków zbliża wszystkie główne postacie filmu. A widownia ma przy tym niezły ubaw.

Film „Uprowadzona 3” przyciągnął widzów

Kolejna odsłona Pruszkowskiego Kina Letniego za nami. Tym razem powody do zadowolenia mieli miłośnicy kina akcji. Obejrzeli film „Uprowadzona 3”.

Miniona niedziela obfitowała w ciekawe propozycje na spędzenie wieczoru. Piłkarscy kibice mogli w telewizji obejrzeć ostatni ćwierćfinał Euro 2016, w którym o awans walczyły drużyny Francji i Islandii. Miłośnicy muzyki na żywo mogli wybrać się na imprezę „Lato z Radiem”, gdzie jedną z gwiazd był zespół Varius Max z Kasią Stankiewicz. Natomiast kinomani tłumnie odwiedzili kolejną imprezę pod chmurką, czyli seans w ramach Pruszkowskiego Kina Letniego.

Mimo dość chłodnego wieczoru widownia na pl. Jana Pawła II była wypełniona praktycznie po brzegi. Film przyciągnął widzów w różnym wieku – od nastolatków po seniorów. Kinomanów rozgrzewały spektakularne sceny akcji w filmie „Uprowadzona 3”. Nie zabrakło pościgów, strzelaniny. Bryan Mills (Liam Neeson) jak zwykle pokazał, że prawda zawsze wychodzi na jaw. Początkowo to on był posądzany o zabójstwo byłej żony przez co znalazł się na celowniku policji. Jednak Mills, dzięki doświadczeniu w walce, zatrzymał prawdziwego mordercę.

Następny seans w ramach PKL w najbliższą niedzielę! Już dziś zapraszamy!